[x] KAPAT

20mm 2inc 5.8 lazer lens

25mm 2inc 5.8 lazer lens

25mm 2.5inc 63.5 lazer lens

20mm 2.5inc 63.5 lazer lens

20mm 3inc 75 lazer lens

19.5mm 2inc 5.8 lazer lens

19.5mm 2.5inc 63.5 lazer lens

20mm 3inc 75.0 lazer lens

Lazer Kesim Makineleri İçin Lazer Lens

Lazer kesim makineleri oldukça hassas ve ince bir çalışma sağlayan teknolojik yapılardır. Özellikle yüksek hızda hassas bir kesim yapma potansiyeli tanıyan ürünler, donanım ve yazılım açısından günümüz teknolojisinin tüm olanaklarını karşılamaktadır. Böylece birbirinden farklı malzemeler üzerine 2D ve 3D modelleme işlemlere yapılabiliyor. Tabi buna bağlı olarak, farklı teknolojik özellikleri ve boyutları olan lazer kesim makineleri kullanılmaktadır. Bu makineler için en önemli yapılardan biri de lazer lens çeşitleridir. Böylece daha hassas ve ince işlemler güvenli şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Lazer Kesim Makineleri İçin Lazer Lens

Pek çok alanda lazer işleme için kullanım imkanı sağlayan lazer lens ürünleri, bütün farklı kesim makineleri için uyumluluk sağlamaktadır. Çeşitli lazer işleme makinelerinde yaygın olarak kullanılan tasarımlar, ele alınacak malzemelerin çok daha hassas bir üretimden geçmesine olanak vermektedir. Bu yüzden mutlaka ince bir işçilik ile özel üretim kapsamında lazer lenslerin hazırlanması gerekiyor. Teknolojik tasarımlar kapsamında özel projelendirme ile ele alınan bu ürünleri, kategori bünyesinde yedek parça olarak güvenle temin edebilirsiniz.

Lazer Lens Nedir?

Lazer kesim makineleriyle yapılan üretim için, lazer ışınını incelterek işlem yapılmasına olanak tanıyarak odaklanmayı sağlayan sistem lazer lens ismiyle bilinir. Yüksek kesim kalitesi ile kullanım potansiyeli sağlayan bu yapılar, lazer kazıma ve lazer kesim ürünlerinde ortak şekilde değerlendirilmektedir. Bu lensin arkasında ve önünde farklı kalınlıklar kazanan lazer ışını, değişik ölçülerin ve tasarımların rahatlıkla ele alınmasına imkan tanımaktadır. Özellikle söz konusu dayanıklı malzemeler üzerinde işlem yapılmak olduğunda, küçük ışın çapı ayarlaması sağlayarak daha güçlü bir darbe olanağı vermektedir. Böylece istenilen biçim değişik malzemeler üzerinde rahatlıkla elde edilebiliyor.

 

Etkin Yoğunlaşma Potansiyeli Sağlayan Lazer Lens

 

Lazer kesim makineleri için lazer gücünün ötesinde ışının belli bir noktaya yoğunlaşması çok daha önemlidir. Bu yoğunlaşmayı sağlayan sistem ise lenstir. Zira lazer ışını tek başına herhangi bir şekilde kesim veya kazıma gerçekleştiremez. Ele alınacak olan kesim ve kazıma için lazer ışınının belli bir noktadan geçirilerek inceltilmesi gerekir. Yapılan inceleme ile beraber yoğunlaşma daha keskin bir noktaya ulaşır. Böylece yüksek çözünürlük potansiyeli sağlayan mercekler, daha kaliteli malzemeler üzerinde istenilen şeklin elde edilmesine fırsat tanır.

 

Değişik Faktörler Kapsamında Lazer Kesim Makineleri İçin Lens Kullanımı

 

Kaliteli ve verimli bir işlem yapabilmek için lazer lensin pürüzsüz ve tertemiz olması büyük öneme sahiptir. Bu konuda kaliteli malzeme yapısı ile özel teknolojik sistem dahilinde hazırlanan lazer lensler, lazer kesim makinelerinin yapısına uygun şekilde hazırlanmaktadır. Ayrıca değişik faktörlere bağlı olarak ihtiyaca uygun biçimde ele alınır.

 

- Malzemenin tipi,

- Makine üzerindeki lazerin gücü,

- Malzemenin kalınlığı,

- Grafiğin ayrıntı derecesi ile çözünürlük etkisi,

 

Bu etmenlere bağlı olarak lazer kesim makineleri üzerinde lazer lensleri kullanılmaktadır. Odaklık derecesi ve çözünürlük kapsamında özel projelendirmeyle mühendislik üzerinden ele alınan yapılar, her türlü malzeme kapsamında istenilen üretimin yapılmasına fırsat tanımaktadır.

 

Kaliteli Üretim Konusunda Lazer Kesim Makineleri

 

Ele alınacak sektöre bağlı olarak günümüzde, hızlı ve kaliteli işlem yapma potansiyeli sağlayan lazer kesim makineleri bulunmaktadır. Kompakt olan her yere rahatlıkla uyum sağlayan makineler, yüksek hızda hassas kesim yapma imkanı vermektedir. Özellikle makineye uyumlu olan lazer lens ile beraber, her türlü kesim ve kazıma işlemine gerçekleştirme şansı elde edilebiliyor. Kullanıcı dostu paneli üzerinden hem bilgisayar aracılığı ile hem de bilgisayar olmadan değerlendirme imkanı tanımaktadırlar. Yeni nesil tasarım ile tüm teknolojik unsurları barındıran kaliteli lazer kesim makinaları, site bünyesinde geniş yelpazede seçim imkanı tanıyor.

© Tüm Hakları Saklıdır Kalender Tech Otomasyon Sistemleri LTD ŞTİ. 2009-2023